AIRPOWER 2016 – ZELTWEG

Do Austrii najczęściej jeździmy w sezonie zimowym na narty. Nikt nie pomyślałby, że ten kraj może być gospodarzem imprezy lotniczej. Otóż tak jest. Co kilka lat w austriackim Zeltweg odbywa się Airpower, którego głównym patronem jest producent znanego napoju energetycznego.

Ruszając na południowy zachód Austrii nie było nastawiony zbyt optymistycznie i nie liczyłem na fajerwerki w kwestii ciekawych pokazów. Jakie było moje wielkie pozytywne zaskoczenie, że można zorganizować coś takiego. Może mój zachwyt wynikał z tego, że miałem wykupiony pakiet Spotter Pack, który daje szereg udogodnień. Jednym z nich jest swobodny dostęp to kilkunastu miejsc rozlokowanych po całym terenie pokazów oraz bezproblemowy transport między nimi przy użyciu samochodów organizatora. Na uwagę zasługuje tez okolica a mianowicie lekko górzyste teren, które świetnie komponują się jako tło dla nisko latających maszyn.

Pierwszy raz też było mi dane podziwiać tytułowe Airpower w wykonaniu Austriackich Sił Powietrznych. Scenariusz zakłada szeroką operację powietrzno-lądową przy użyciu myśliwców Typhoon, samolotów transportowych oraz śmigłowców S70 i wielu innych. Naprawdę miło się to podziwia a jeszcze lepiej wygląda to w kadrze zdjęcia.

tekst i zdjęcia Igor Leszczyński
Date

24 marca, 2019

Category

Portrait